FETÖ’yü unuttular… İktidar medyası değişmiyor: Alnı secdeli komutandan zarar gelmez

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) kumpaslarıyla Atatürkçü subaylar tasfiye edildi, FETÖ’nün ardından TSK içindeki başka cemaatler de son dönemde harekete geçti. Tuzla Piyade Okulu’nda bazı askerlerin namaz kıldıkları için fişlendiklerini ve darbedildiklerini iddia eden Yeni Şafak, bir “teğmen cuntasının” varlığını ileri sürdü. Yeni Şafak’ın bu haberi, akıllara “Ergenekon-Balyoz kumpasları” günlerini hatırlattı. Gazete, teğmenler için “darbe dönemlerini hatırlatacak bir bildiri yayınlamayı planladıkları, yargılanmaktan çekindikleri için vazgeçtikleri” iddiasında bulundu.

“TEĞMENLER FİŞLENDİ” İDDİASI

İlk olarak Yeni Şafak’ın 14 Aralık’ta yayımladığı haberde şu iddialar yer aldı:

“Cuntacı teğmenler, daha Kara Harp Okulu’ndaki öğrencilik yıllarında sözde ‘Atatürkçülük’ maskesiyle terör estirmeye başladı. Okul mescidinde namaz kılan öğrencileri ‘Atatürk düşmanı’, ‘tarikatçı-cemaatçi’, ‘irticacı’ gibi ifadelerle fişleyen cuntacı teğmenler, dindar subayları fotoğraflarını paylaşarak hedef gösterdi, WhatsApp gruplarında cemaat ve tarikatlara galiz küfürler savurdu. Kara Harp Okulu’ndan Tuzla Piyade Okulu’ndaki Kursiyer Subay Taburu’na geçilince taciz daha da arttı. Olaylar, darp edilen 3 teğmenin şikayetiyle patlak verdi. İdari ve adli soruşturmalar, teğmen cuntasını ortaya çıkardı.

Bütün öğrencilerin bulunduğu 3 farklı WhatsApp grubunda resmen ‘tarikatçı subay(!)’ avı başlatıldı. Grupta namaz kılan, şehitlik ziyareti yapan kursiyer subayların gizlice çekilmiş fotoğrafları paylaşılarak açıklama istendi. Hedef gösterilen kursiyer subaylardan bazıları ‘tarikatçı olmadığını’ ispat etmek için kendilerini ‘Ne namazı, alnım secde görmedi’ gibi ifadelerle savunmak zorunda kaldı. Ayrıca sözde tarikatçı subayların kendini açık etmesi için, gruplarda tarikatlara ve liderlerine ağıza alınmayacak galiz küfürler edildi. Alt sınıflarla da irtibata geçilerek ‘tarikatçı’ subayları fişlemeleri istendi.”

YENİ ŞAFAK’A GÖRE TEĞMENLER MUHTIRA YAYINLAMAYI BİLE DÜŞÜNMÜŞ

Tuzla Piyade Okulu’ndaki 10 Kasım Atatürk’ü anma töreninde yaşandığı iddia edilen “Atatürk rozeti takmama” hadisesine de yer verilen haberde, Yeni Şafak’ın iddiasına göre, “cuntacı teğmenler”, baskı yaptıkları öne sürülen diğer teğmenlerin toplu iğne eksikliği nedeniyle Atatürk rozeti takmadı. Bunun üzerine “cuntacı teğmenler”, o teğmenleri taciz etti.

Haberde yer verilen diğer iddialara göre, “cuntacı teğmenler”, koğuş bastı, devlet büyüklerine hakaret etti, bir bildiri yayınlamayı dahi düşündü.

ŞİMDİ DE YENİ AKİT

Son olarak Yeni Akit gazetesi bugünkü manşeti ile Tuzla Piyade Okulu’ndaki Atatürkçü subayları hedef aldı. Namaz kılan teğmenlerin fişlendiğini iddia eden gazete, “Sadece alnı secdeli subayları tehdit etmekle kalmayıp, komutanlarının nikahlı eşlerine de dil uzattılar” diye yazdı.

İşte Yeni Akit’in bugünkü manşeti:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir